Секрети консервування фруктів і ягід

koncervaciaСолодкі варення і смачні джеми - улюблені зимові ласощі для багатьох. І само собою, що такі домашні ласощі будуть в рази кориснішими, аніж куплені в магазині. А що необхідно знати для успішного консервування фруктів і ягід, Вам розповість ТМ «Сладов»...

 Консервування - це збереження смаку і користі сезонних ягід і фруктів на ті часи, коли свіжих вже не буде. І для того, щоб дійсно їх зберегти, необхідно знати і чітко виконувати кілька простих правил:

1. Використовувати тільки доброякісну продукцію. Тобто ні в якому разі не використовувати для консервування зіпсовані фрукти і ягоди (з гниллю, цвіллю, механічними пошкодженнями).

2. Якщо згідно з рецептом плоди повинні бути нарізаними, то потрібно розрізати їх на однакові за величиною скибочки або часточки. В іншому випадку при термічній обробці скибочки різного розміру будуть прогріватися нерівномірно, що може істотно зіпсувати зовнішній вигляд консервації.

3. Всі фрукти та ягоди перед консервацією необхідно гарненько промити у великій кількості води. Якщо поверхня плодів шорстка, то краще використовувати м'яку щітку для видалення забруднень. У разі якщо плоди занадто брудні, їх попередньо потрібно замочити у воді, потім гарненько промити.

4. При укладанні плодів у банку бажано їх розмістити так, щоб якомога менше повітря і вільного простору залишилося. Наприклад, в трилітрову банку можна укласти 2 кг плодів.

5. Підготовка посуду для консервування - це стерилізація скляних банок і жестяних або скляних кришок. Для цього спочатку посуд необхідно гарненько вимити з содою, а потім тримати банки догори дном над киплячою каструлею або чайником (для цього в каструлю досить покласти залізну решітку, на яку встановити банку) 10-15 хвилин. Кришки витримуються в киплячій воді також 10-15 хвилин.

6. Теплова обробка продуктів. Її буває 3 види: бланшування, пастеризація і стерилізація. Бланшування означає занурення плоду в киплячу воду і швидке вилучення з неї (простіше кажучи, ошпарювання). Потім плід необхідно відразу помістити в холодну воду для охолодження. Пастеризація - це прогрівання банки з плодами в гарячій, але не киплячій воді (80-90 С). Для пастеризації на дно каструлі необхідно покласти дерев'яний круг або в кілька разів складений кухонний рушник, потім поступово, щоб банка не лопнула, занурити її у воду. Води в каструлі повинно бути на 2 см нижче країв банки. Зверху банку необхідно накрити жерстяною кришкою. Якщо ви використовуєте скляні кришки, в такому випадку нею необхідно щільно прикрити банку і повністю залити каструлю водою (поверх банки). Стерилізація - це нагрівання до 100 С і вище. Вона проводиться так само, як і пастеризація, але при більш високій температурі. Найчастіше півлітрові банки стерилізують або пастеризують 15 хвилин, літрові і дволітрові - 20 хвилин, трилітрові - 30.

7. Якщо Ви варите варення, то під час теплової обробки дуже важливо знімати всю піну, яка утворюється. У такому випадку Ваше варення буде мати привабливий колір і вигляд. Ще дуже важливо варити варення тільки нас слабкому вогні, інакше воно набуде бурого або коричневого кольору. Визначити готовність варення легко: зачерпніть чайну ложку сиропу, охолодіть її і перелийте вміст в тарілку. Якщо сироп розпливеться, значить варення ще не готове.

8. Зберігати консерви необхідно в прохолодному місці (10-12 С) і час від часу перевіряти банки. Якщо вони поміняли свій зовнішній вигляд, то їх краще викинути. Варення краще не зберігати на великому холоді, воно може зацукрувати.

І маленька порада наостанок:

Якщо у Вас є бажання приготувати незвичайну консервацію, спробуйте замінити простий цукор тростинним цукром ТМ «Сладов». Він прекрасно збереже смак фруктів і ягід, а також додасть їм вишуканий екзотичний аромат.

Акції

Білий кусковий цукор з 15% знижкою!
Період проведення: з 12.12.2013 по 08.01.2014Акційний продукт: цукор білий тростинний кусковий 500 г ТМ "Сладов". Місце проведення: ...

Новорічний подарунок для гурманів!
Період проведення: з 01.12.2013 по 07.01.2014Акційний продукт: цукор білий тростинний кусковий 500 г ТМ "Сладов". Місце проведення: ...

Рецепти